Gyógyítás

01.

Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Az Új Germán Medicina az élőszervezet orvos-biológiai összefüggéseit úgy írja le, mint lélek, agy és szerv egységét.

A lélek és szerv minden folyamata az agy által kapcsolódik össze és minden vezérlés és szabályozás onnan történik. Az agy szervezetünk kapcsolóközpontja, bioszámítógépe és a lélek a programozó.

A bioszámítógép közös „hatáskifejtési” területe a test és a lélek egyaránt, úgy az optimális programozásnál, mint a program valamilyen zavaránál. Ugyanis nem csak arról van szó, hogy a lélek agyat és szervet programoz, hanem arról is, hogy a szerv is képes sérülések esetén az agy és a lélek  mintegy automatikus, gyakran nem is tudatosuló (!) programozását elindítani.
Ebben különbözik az Új Germán Orvostudomány alapvetően minden korábbi orvosi irányzattól, különösen az ún. akadémiai orvoslástól.

Az Új Medicina magyar honlapja

Germanische NEUE MEDIZIN

The New Medicine

Új Medicina

02.

Dr. Weninger Antal orvos

Az egészség testi és lelki forrásai.

“Ma már tudjuk, hogy az egészség forrásai nem csupán a külvilágban,hanem legalább ugyanolyan mértékben bennünk is fakadnak. Nemcsak mint átörökölt adottság, hanem mint külön megnyilatkozó hatóerő is, amelyet kellő tudással és gyakorlattal célszerűen mozgósíthatunk.
E tudományos felismerésnek nyomait megtaláljuk az ősi vallásokban is. A hindu és kínai régi vallási és bölcseleti könyvek telis-tele vannak ilyen irányú ösztönszerű meglátásokkal. De hasonló megfigyelések érvényesülnek a Talmudban, a Koránban és nem utolsósorban az ó- és újszövetségi Szentírásban is. A keresztény életművészet nagy mesterei is tudtak erről. Bölcs papok és szerzetesek jobbnál jobb ma is élvezhető könyveket írtak atest és lélek szoros összműködéséről. A lelket tehát többé elhanyagolni nem lehet, mert korszerűtlen és főleg tudománytalan lenne nemcsak elméleti tagozása, hanem gyakorlati kifejtésének, kiművelésének elmulasztása is.
Jelen könyvemnek, amelyet a Közművelődési Tanács megtisztelő felhívására írtam, az a célja, hogy az újabb és teljesebb egészségi elvek gyakorlati megvalósítását áttekinthetően és a nagyközönség számára is érthetőleg feltárja.
Tudom, hogy ennek tökéletes ismertetésére ez a terjedelem kevés, de aki behatol fejtegetéseim szellemébe, aki megérti az értelmezések lényegét, az csakhamar otthonos lesz a legfőbb egészségi elvek átélésében, és ezen van a hangsúly. Aki belátja, hogy a belső és külső világ egyformán fontosak a harmonikus élet kialakításához,, az ösztönszerűleg is helyes úton fog járni, és az emberi lehetőségek határai között legjobban tarthatja meg egészségét. Ezt kívánom szívemből minden olvasómnak.”
Budapest, 1942. november havában
Dr. Weninger Antal
Dr. Weninger Antal, a jóga tudományának mestere a hatezer éves, keleti eredetű pszichotechnikával, önnevelési módszerrel és gyógymóddal kapcsolatos több évtizedes elméleti-gyakorlati munkásságának gazdag tapasztalatait adta közre összefoglaló művében, melynek címe: Az idő partján.

03.

A  betegségek esetében  érvényes az az alapelv, amelyet dr. Halász Henrik, a XX. század első évtizedeiben élt orvos így fogalmazott meg:
“Minden élőlénnyel veleszületik az immunitás lehetősége és annak megtarthatása minden néven nevezendő betegséggel szemben, ha táplálkozása és életmódja a fajfejlődés által számára megszabott kereteket betartja.
Minden beteg lényben megvan a gyógyulás lehetősége, ha életmódját (ösztönösen, tudatosan vagy valamely szerencsés alkalmi kényszer hatására) visszatereli a természetes keretek közé.”
(dr. Halász Henrik: Rákbetegség megelőzése és gyógyítása)

Egy mondatban összefoglalva azt mondhatjuk: ha gyógyulni szeretnénk elsősorban élet- és gondolkodásmódunkat kell megváltoztatnunk, szakítva  helytelen szokásokkal!

04.